Wizyta uczniów w Katedrze Cybernetyki i Robotyki

Data: 15.04.2024 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie wydziału

W piątek 12 kwietnia mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć fantastycznych uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chełmsku Śląskim. Odbyli u nas spacer po fascynującym świecie robotyki. Młodym odkrywcom tajniki robotyki przybliżali - prof. Ignacy Dulęba i dr inż. Robert Muszyński.  Podstawowe zasady programowania, mechaniki oraz sztuczna inteligencja . To, że robotyka może być nie tylko nauką, ale także świetną zabawą pokazali przedstawicie KN KoNaR - Oliwier Woźniak i Jakub Delicat. Wyjaśnili jak wygląda uczenie się  i życie na studiach.

Uczestnicy spotkania usłyszeli też o osiągnięciach koła naukowego, a przede wszystkim o robotach - Ariadnie, wykrywającej miny przeciwpiechotne, linefollowersach ścigających się na zawodach, robotach walczących na arenie, czy nowym projekcie koła - społecznym robocie terapeutycznym SARAh.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że ten spacer będzie początkiem do wielu odkryć i osiągnięć w obszarze robotyki.

Tymczasem, już w tę sobotę zapraszamy na Robotic Arena.